O projekcie

Autor: Daniel Lamotte
Data: 11.2019
Miejsce: Algarve, Portugalia
Użyty sprzęt: DJI Spark, Fujifilm X-T2, Fujinon 18-55mm f/2,8-4,0, Samyang 12mm f/2,0, Filtry Hoya ND, Filtr Marumi CPL

 

O zdjęciach

Listopadowy wyjazd poza wysokim sezonem do Algarve. Poza ucieczką przed chłodem i deszczem, moim celem była eksploracja tego pięknego regionu Portugalii i przywiezienie kilku ciekawych fotografii. Mam jednocześnie nadzieję, że zdjęcia podpowiedzą Ci co zobaczyć w Algarve.

 

Wydruki zdjęć

Zapraszam do mojego sklepu z wydrukami, gdzie znajdują się zdjęcia Algarve w formie plakatów. Drukowane są na najwyższej jakości papierze fotograficznym Hahnemühle Photo Pearl 310g.


Praia da Marinha

Praia da Marinha to jedna z piękniejszych plaż, jakie w życiu widziałem. Myślę, że można ją uznać za ścisłą czołówkę plaż w Algarve. Szeroka, piaszczysta, otulają ją od strony lądu klify, z oceanu wystają formacje skalne, a na jej końcu można znaleźć charakterystyczny łuk. Idealne miejsce do podziwiania zarówno wschodu, jak i zachodu słońca.

Praia da Marinha
Praia da Marinha
Praia da Marinha
Praia da Marinha
Praia da Marinha

Miasteczko Carvoeiro, Praia do Paraiso i Arco de Albandeira

Carvoiero to urocze nadmorskie miasteczko na które rozpościera się ładny widok z pobliskiego klifu. Warto choć na chwilę zajrzeć do jego centrum. Z kolei minutę drogi autem od niego znajduje się kameralna plaża o pięknej nazwie Praia do Paraiso. Mimo świadomości wdrapywania się w gorący dzień po schodach do góry – warto!

Niedaleko Carvoeiro, bo 10km drogi, znajduje się Arco de Albandeira. Nie mogłem trafić na odpowiednie warunki o zachodzie słońca, dlatego postanowiłem spróbować sfotografować miejsce wśród gwiazd. Wrażenia tamtej nocy były niesamowite.


Carvoeiro
Praia do Paraiso Algarve
Arco de Albandeira
zdjęcia Algarve beach praia dos caneiros

Ponta da Piedade, Praia do Camilo i widok na Lagos

Lagos to jedno z większych miast w Algarve, a obok którego znajdują się słynne Praia do Camilo i Ponta da Piedade. Są to chyba najbardziej znane miejsca wśród turystów odwiedzających Algarve. Tych, nawet w listopadzie, było tam wielu. Dlatego dobrym pomysłem jest wybrać się w te miejsca wcześnie rano. Widoki z pewnością wynagrodzą mniejszą ilość snu.

[/vc_column_inner]

Lagos viewpoint Algarve
Lagos viewpoint Algarve
Praia do Camilo
Ponta da Piedade
Ponta da Piedade
Ponta da Piedade
Praia do Camilo

Cabo Sardao i Eagle Beach

Zachodnie wybrzeże Algarve różni się bardzo od południowej części. Południe to piaszczyste i rajskie plaże, gdzie zachód to ogromne klify, fale, skały i surowość. Niemniej jednak dla mnie ta część regionu jest równie lub nawet bardziej interesująca. Zdecydowanie mniej turystyczna, trudniej dostępna, a w wielu miejscach można spotkać surferów korzystających z dobrodziejstw oceanu.


Cabo Sardao
Eagle Beach
Cabo Sardao

Ponta da Atalaia

Największe pozytywne zaskoczenie całego wyjazdu. W ciągu sześciu dni odwiedziłem to miejsce trzy razy, mimo sporej odległości od bazy wypadowej. Widziałem je w różnych warunkach: od zachodu, gdzie walczyło ze sobą słońce i deszcz, przez ulewę, po niesamowicie kolorowy zachód słońca. Za każdym razem robiło na mnie tak ogromne wrażenie, jak ogromne są klify w tym miejscu. Wyjrzenie poza jego krawędź przyprawia o zawrót głowy, a miejsce przysparza ogromnego respektu do sił natury.

Ponta da Ataiala to totalny must see zachodniego wybrzeża Algarve.


Ponta da Atalaia Algarve
Ponta da Atalaia Algarve
Ponta da Atalaia Algarve
Ponta da Atalaia Algarve
Ponta da Atalaia Algarve

Wybrzeże Algarve wygląda niesamowicie z powietrza. Pierwszy raz skupiłem się tak mocno, poza zdjęciami, również na filmowaniu dronem:

Algarve

To przepiękne miejsce, warte odwiedzenia szczególnie poza sezonem, gdy jest wciąż ciepło, ale nie gorąco, a turystów jakby mniej. Za każdym razem odkrywam w Algarve nowe, przepiękne miejsca, które są prawdziwymi cudami natury i wywołują uśmiech na twarzy.

Zapraszam do odwiedzenia moich mediów społecznościowych:


Podoba Ci się? Udostępnij! 🙂

Jeśli spodobały Ci się powyższe fotografie, zapraszam Cię do udostępnienia w Social Media. Nie ma łatwiejszego sposobu, by docenić twórcę!

  • Thank you for your reading. Join the conversation by posting a comment.

Leave a Comment

Your email address will not be published. (Required)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.